Domek położony jest niezwykle malowniczo, na wysokości niemal 900 m npm w samym sercu gór Orlickich w bardzo urokliwej i klimatycznej miejscowości, tj w Zieleńcu.

Latem - cisza, spokój i piękno przyrody. Brak bliskich sąsiadów, ponieważ domek jest z dala od zwartej zabudowy. Do najbliższego zabudowania jest aż 200m, a dom otaczają łąki, i to z każdej strony. Do jedynej w Zieleńcu drogi głównej (latem nie ruchliwej) jest ok 300m. Wasze dzieci będą bezpieczne. Do najbliższego sklepu ~300m, do licznych restauracji min. 300m.

A co robić w samym Zieleńcu kiedy nie ma zimy

1. FAMILY BIKE PARK ZIELENIEC

Otwarty w 2021 rodzinny park rowerowy oferujący ponad 9 km zróżnicowanych tras rowerowych zlokalizowanych na stokach Gryglówki i Nartoramy. Park obsługiwany jest przez koleje linowe, którymi można dostać się z rowerem na początek tras. Na miejscu do dyspozycji jest również wypożyczalnia rowerów, szkółka organizująca szkolenia indywidualne jak i grupowe w ramach obozów oraz punkty gastronomiczne.

2. DISC GOLF 

NOWA ATRAKCJA W ZIELEŃCU Na czym polega gra? Disc golf bazuje na zasadach klasycznego golfa, z tą różnicą, że zamiast piłką do dołka należy trafić      dyskiem do specjalnego kosza. Zadaniem graczy jest przejście całego pola, wykonując jak najmniejszą liczbę rzutów. Podobnie jak w golfie tradycyjnym, zaczynamy rzutem z „tee”, każdy kolejny rzut podejmując z miejsca, w którym dysk się zatrzymał.

3. Rezerwat Przyrody Torfowisko pod Zieleńcem. 

Jest florystycznym rezerwatem przyrody, oddalonym od stacji narciarskiej o zaledwie 4 km. Zimową porą ścieżkę przebiegającą wokół torfowiska pokonać można dzięki drewnianym pomostom. Punktem docelowym spaceru jest drewniana wieża widokowa, z której można podziwiać najbliższą okolicę Zieleńca.

4. PRZEPYSZNE W ZIELEŃCU SĄ NIE TYLKO WIDOKI, CZYLI O GÓRSKIM PSTRĄGU SŁÓW KILKA

Nieskazitelnie czysta i przejrzysta woda, w której widać nie tylko własne odbicie, ale i pływające w łowisku, rzadkiej urody pstrągi. Malownicze otoczenie, masa zieleni, rosnące tuż przy nim świeże warzywa czynią to miejsce naprawdę wyjątkowym.

http://zieleniec.pl/o-zielencu/atrakcje/atrakcje-zielenca

Zieleniec to doskonała baza wypadowa.

PIĘĆ JEDNODNIOWYCH WYCIECZEK Z ZIELEŃCA

http://zieleniec.pl/o-zielencu/atrakcje/z-zielenca-do 

BŁĘDNE SKAŁY - ~20 km od ZieleńcaZnajduje się na wysokości 915m n.p.m. i położona jest na obszarze Parku Narodowego Gór Stołowych.

http://www.ziemia-klodzka.pl/bledne-skaly-labirynty

JAMROZOWA POLANA

Centrum polskiego biathlonu. Jest to miejsce z przygotowanymi trasami rowerowymi, trasami dla narciarstwa biegowego i biathlonu. Znajduje się na rozległej polanie położonej w płytkiej dolinie pomiędzy górami Gajową a Jeleniem ok. 650 - 675 m n.p.m., w odległości 3 km od miasta Duszniki Zdrój.

Na południe od Gór Stołowych, za szerokim obniżeniem Kudowy i przełęczą Polskie Wrota (660 m n.p.m.) wznosi się pasmo Gór Orlickich, do których od północy przylegają niewysokie, ale malownicze Wzgórza Lewińskie. Góry Orlickie należą do Sudetów Środkowych, jest to pasmo długie, wyraźnie wypiętrzone, ciągnące się na przestrzeni około 35 km.

Na szczyt Orlicy można iść z Zieleńca. Spod schroniska "Orlica" prowadzi szlak zielony, drogą asfaltową w kierunku Dusznik Zdroju, przy obelisku poświęconemu Rubartschowi, pionierowi turystyki w Górach Orlickich, szlak skręca w lewo do lasu. Dalej prowadzi delikatnie pod górę leśną drogą. Po około godzinie drogi szlak skręca mocno w lewo pod górę i duktem prowadzi prawie pod sam szczyt Orlicy. Na sam szczyt szlak nie prowadzi, należy przejść na czeską stronę i czerwonym szlakiem dojść na wierzchołek góry. Po czeskiej stronie można wejść na Anensky vrch (992 m n.p.m.), jest to szczyt położony w południowej części Gór Orlickich. Można tu zobaczyć obiekty umocnień granicznych z lat 1937-1938. Zwiedzać też można znajdujący się tutaj bunkier. Ciekawy też jest rezerwat, który obejmuje skalisty przełom Dzikiej Orlicy. Na zboczach gór znajdują się liczne skałki. W górnej części przełomu jest drewniany mostek (Kładka Przemytników), którym od końca XIX w. przemycano towary między Ziemią Kłodzką a Czechami. Zbudowany w 1900-1903 r. kamienny most drogowy został niedawno zrekonstruowany.

 

Zimą - serce Zieleńca.

Doskonała komunikacja narciarska. Zimą z okna tarasowego salonu roztacza się przepiękny widok na trasy narciarskie, czynne i oświetlone do 22.00. Przy sprzyjających warunkach śniegowych doskonała komunikacja narciarska. Narty zakładamy przed domem, zjeżdżamy do dolnej stacji kanapy 4 osobowej, skąd już mamy dostęp do wszystkich wyciągów w Zieleńcu, bez ściągania nart. Powrót do domu również ciągle na nartach, z górnej stacji wyciągu orczykowego nr 6, oddalonego od domu o ~100m.

Mapa atrakcji turystycznych Ziemi Kłodzkiej

Nasz Domek jest położony przy stoku narciarskim W6 skąd przy dobrych warunkach narciarskich można dostać się do praktycznie wszystkich tras w Zieleńcu. Poza sezonem zimowym Domek jest świetną bazą wypadową do licznych atrakcji Ziemi Kłodzkiej i okolic. Na mapie znajdziecie popularne miejsca na trasach turystycznych w tym m.in: wieże widokowe(na Orlicy, na Vielkiej Destnej, na Jogodnej), Szczeliniec Wielki i Błędne skały w Parku Narodowym Gór Stołowych, zamki, pałace, zabytkowe obiekty militarne, muzea, spływy pontonowe, letni tor saneczkowy, place zabaw dla dzieci. Żeby zwiedzić większość atrakcji turystycznych Zieleńca i Ziemi Kłodzkiej potrzeba około 2 intensywnych tygodni. Szybki rzut okiem na mapę pomoże dobrze zaplanować czas wolny.

© 2016 - 2024 - Domek Zieleniec. Stworzone przez Rimset.pl